loading
Naša adresa Kajakárska 1, 92101 Piešťany

Časté otázky

Cena závisí od konkrétneho stavu vlasov a určuje sa na konzultácii. Orientačne sa to dá určiť aj podľa fotky. Cena zákroku sa väčšinou pohybuje od 700 do 2400 EUR.
Závisí to od rozsahu zákroku. Na odber potrebujeme 1 mm vlasy. Niekedy stačí vyholiť odberové miesto vzadu alebo po bokoch. Pri dlhších vlasoch (aspoň 4 cm) sa dá vyholené miesto prekryť. Pri kratších vlasoch sa môže vyholiť vzadu do stratena, ale vidno malé bodky po zákroku asi týždeň. Strih implantovaného miesta závisí od konkrétneho stavu. Napríklad pri kútoch sa nemusí vyholiť celá hlava. Ak sa dohusťuje väčšia plocha medzi vlasy, tak vyholenie na 1 mm zlepší priebeh zákroku. Ak aj napriek nášmu doporučeniu sa nemôže vyholiť hlava, tak zákrok trvá dlhšie a aj cena je vyššia.

Sú to minimálne ranky. Po odbere malé bodky sa zahoja asi do týždňa. Na implantovanom mieste vidno vrchnú časť štepu s 1 mm vlasom. Malé chrastičky odpadnú väčšinou 10.-14. deň. Vzhľad po zákroku závisí od typu kože a folikúl.

Áno, pretože sa odoberajú z miest, kde vlasy pri androgénnej alopécii nevypadávajú a tú vlastnosť si zachovajú aj na novom mieste. Po zákroku môžu niektoré vlasy dočasne vypadnúť a potom postupne o niekoľko mesiacov vyrastú nové. Je to individuálne.

Vybraté folikuly už nedorastú, ale zostane tam dosť vlasov, aby nebolo viditeľné preriedenie. Ak sa tam náhodou niektorá vlasová cibuľka nevyberie celá, tak dorastie naspäť. Celkový počet vlasov sa pri transplantácii nezmení, len sa premiestnia.

Po zákroku je najdôležitejšie týždeň mechanicky nenarušiť implantované vlasy, čiže nechytať, neškrabať, nečesať a nebuchnúť sa. Umývať podľa pokynov od 4. dňa. Fyzickú námahu na 2-3 týždne obmedziť. Návrat do práce závisí od druhu práce.

Robí sa pri lokálnej anestézii. Citlivý je úvod anestézie, potom to už nebolí. Závisí to aj od rozsahu zákroku, citlivosti a prahu bolesti pacienta.

Pri jednom zákroku 80-100 vlasov na 1 cm2. Po roku sa to dá ešte dohustiť. Rozhodujúca je hrúbka vlasov.

Nie, pretože odberové miesto je limitované. Transplantáciou sa nedá dosiahnuť pôvodná hustota vlasov. Treba zvoliť správnu taktiku od začiatku, aby vznikol prirodzený vzhľad.

Pri dodržaní správneho postupu odberu pri jednom zákroku maximálne 2000 štepov / 5000 vlasov, ak je odberové miesto a priebeh zákroku v norme. Maximálny počet štepov na odber počas viacerých zákrokov je okolo 5000 (to je asi 12 000 vlasov), ale je to individuálne.

1 štep je u nás 1 folikulárna jednotka, ktorá obsahuje 1-4 vlasy. Pri WAW systéme je priemerne 2,5 vlasu v 1 štepe.

Je to individuálne. Väčšinou 3.-8. mesiac dorastajú nové vlasy. Konečný výsledok sa dá vyhodnotiť po 12 mesiacoch.

Konzultácia sa dá spraviť väčšinou do týždňa. Na zákrok sa väčšinou čaká 2-4 týždne.

3 až 8 hodín. V tom sú započítané aj prípravy a prestávky. Začína sa medzi 8-9 hod ráno.

Transplantácia vlasov je vhodná pri androgénnej alopécii (typické mužské vypadávanie vlasov). Musí byť odberové miesto v normálnej hustote a dobrý zdravotný stav. Je to vhodné aj pre ženy, ak majú tento typ vypadánia vlasov. Vhodnosť zákroku pri iných alopéciách sa posúdi na konzultácii.

Nezvyknú byť komplikácie. Mierny opuch čela (2-3 dni) je tiež zriedkavý. Prvé dni po zákroku sa posielajú fotky kvôli kontrole, aby sa včas zachytil prípadný zápal.

Robíme šetrnú metódu, ale musí byť aspoň 2 mm vzdialenosť medzi vlasmi, aby sa tam mohol implantovať štep bezpečne.

Od roku 2017 používame WAW FUE metódu. Dovtedy sme používali manuálnu FUE.

Najskôr po roku sa dá prísť na dohustenie vlasov, ak je to potrebné. Potom podľa rozsahu a ďalšieho priebehu vypadávania vlasov sa môže urobiť aj viac zákrokov. Maximálne 5000 štepov.

Pred zákrokom netreba a po zákroku v prípade potreby liek proti bolesti, ktorý Vám dáme.

Očakávame 90-100% prijatia nových vlasov.

Dá sa celý rok. Menej to je vhodné pri nadpriemerných horúčavách v lete.

Kontaktný formulár

Ak ste nenašli odpoveď na Vašu otázku, neváhajte nás kontaktovať prostredníctvom formára.

    Login Account

    Already a Medilab Customer?

    Invaild email address.

    6 or more characters, letters and numbers. Must contain at least one number.

    Your information will nerver be shared with any third party.